حضور مجموعه کتاب الکترونیک ایران در شصت و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب در فرانکفورت آلمان
1395/08/05

مدیر مجموعه کتاب الکترونیک ایران پس از شرکت در شصت و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب در فرانکفورت در مصاحبه با خبرگزاری دویچه وله به معرفی مجموعه کتابخوان کتاب الکترونیک ایران و سهولت استفاده از این کتابخوان پرداخته است.

 

 

 ایشان در معرفی اپلیکیشن کتاب الکترونیک ایران آن را به صورت یک نمایشگاه کتاب مشخص در حوزه کتاب های علوم اسلامی کتاب های تاریخی، ادبی و سایر موضوعات ، به صورت دسترسی موضوعی برای تمام کتاب ها و زیر موضوع ها معرفی کردند که کتابهای بالای 35 سال چاپ به صورت رایگان بارگزاری شده و کتاب ها علاوه بر فرمت PDF  دارای فرمت tenth می باشند، به محض ورود به سامانه یک کتاب رایگان داده می شود و امکان مطالعه کتاب ها به صورت افلاین پس از دانلود در این اپلیکیشن وجود دارد .

ایشان ضمن توضیح درباره امکانات کتاب الکترونیک ایران به مسئله رعایت حقوق ناشر و تبعیت از معاهدات کنوانسیون برن اشاره کردند. همچنین در پاسخ به  سوال نحوه پرداخت مبلغ کتاب و چگونگی استفاده از کتاب خریداری شده فرمودند: پرداخت مبلغ کتاب ها به صورت ریالی و ارزی می باشد، با خرید نسخه الکترونیک بلافاصله کتاب در کتابخانه خریدار ظاهر شده و قابل مطالعه است، با خرید نسخه چاپی کد پیگیری ارائه می شود و ناشر بلافاصله اقدام به ارسال کتاب می نماید.

 در پایان ایشان در اشاره به نحوه تقسیم هزینه بین خریدار کتاب و ناشر به این مسئله اشاره کردند که قیمت کتاب الکترونیک یک سوم قیمت نسخه چاپی  خواهد بود، که توسط خریدار پرداخت خواهد شد و قسمت عمده هزینه کتاب بر عهده  ناشر خواهد بود ودر عین حال که رسالت بزرگ کتاب الکترونیک ایران یعنی ترویج فرهنگ کتابخوانی محقق می شود، هم ناشر و هم مجموعه کتاب الکترونیک ایران از مزایای فروش کتاب بهره مند خواهند شد.